Pudełka

Drukowanie i naklejanie

Znakowanie etykiet na pudełkach jest zwykle wykonywane  w trakcie produkcji albo na etapie pakowania. Operacja odbywa się przy wysokich bądź średnich prędkościach. Normalnie średniej wielkości etykieta jest naklejana na boku pudełka. Aplikacja odbywa się zazwyczaj na poruszającym się obiekcie, maszyna  może aplikować etykiety, również kiedy obiekt stoi w miejscu. Do tego procesu polecana jest PRINTESS 4.e, PRINTESS 5.e natomiast najlepiej nadaje się do wysokich stóp wydruku, pozwala na to duża autonomia drukarki.

 

Etykieta na boku bądź na poruszającym się pudelku

Jeśli prędkość liniowa nie przekracza 25m/min i pudełka poruszają się w tej samej odległości od drukarki, najtańszym rozwiązaniem będzie aplikator DISPENSER.


Do uzyskania wysokiej wydajnośći pracy, polecamy S-BLOW.

Jeśli odległość pomiędzy pudełkiem a drukarką nie jest duża to sugerowanym przez nas rozwiązaniem będzie ROTOR-FAST-33 i SWAT-18. Pierwszy model jest nieco wolniejszy, ale posiada specjalny uchwyt podtrzymujący etykietę podczas aplikowania jej na karton.

Jeśli rozmiar pudełek na linii produkcyjnej różni się (nie ma stałej odległości między skrzynką a drukarką). To polecany będzie TAMP-BLOW. Model ten ma zamontowaną fotokomórkę, dzięki której poprzez ruchy powietrza może wymierzyć dystans dzielący ją od pudełka.

Etykieta znajdująca się na przodzie bądź tyle poruszającego się pudełka

Najlepszym wyborem będzie ROTOR-FAST-18 albo SWAT-12 który jest nieco wolniejszy, ale posiada specjalny uchwyt podtrzymujący etykietę podczas aplikowania jej na karton.

Dwie etykiety na przodzie i boku poruszającego się pudełka
Przy takim rozwiązaniu najlepszy będzie ROTOR-FAST-18. Na początku pod kątem 90 stopni jest naklejana etykieta na przedzie, a zaraz później na boku.

Etykieta na pudełku bądź jego boku, naklejana kiedy obiekt stoi w miejscu
Sugerowanym przez nas aplikatorem będzie LINEAR SHORT. Może ona pracować przy zmiennej odległości pudełka od drukarki, dzięki samo dopasowującym się urządzeniom.

Duża etykieta na rogu zatrzymane pudełka
CORNER będzie przez nas polecany. Jest to linearny tłok z zamontowanym gumowym wałkiem. Pozwala on na naklejenie etykiety na samym rogu pudełka.