Palety

NAKLEJANIE ETYKIET NA PALETY

Drukowanie i naklejanie

Oznakowywanie palet  jest wykonywane zazwyczaj na końcu linii produkcyjnej. Duże etykiety przylepiane są  na co najmniej jedną stronę palety. Aplikacja odbywa w trakcie powolnego ruchu albo kiedy paleta stoi. W europie EAN- PALLET- LABEL jest bardzo powszechny. Etykieta jest o rozmiarach A5, zmienne dane są drukowane jako zwykły kod i kod kreskowy. Druk jest wykonywany w czasie rzeczywistym, drukarka jest połączona z komputerem  centralnego systemu. Dla tego typu zastosowań najlepsza jest drukarka printess 6.e.

 

Naklejanie etykiety na boku palety

Jeśli głębokość palet jest zmienna i jeżeli paleta ma stać w trakcie przylepiania etykiety, polecamy LINEAR-LONG.

Jeżeli palety mają tę samą głębokość , najlepszym rozwiązaniem będzie ROTOR-SHORT.

Dwie etykiety na paletę

Dla takiego rozwiązania, najlepszym wyborem jest ROTOR-SHORT. Aplikacja etykiet może się odbyć kiedy paleta stoi w miejscu oraz porusza się z niedużą stałą prędkością.

Trzy etykiety: z przodu, z boku, z tyłu

Aplikacja etykiet może się odbyć tylko wtedy, gdy paleta stoi w miejscu

Etykieta na przewodzie owiniętym wokół palety

Najlepszym produktem dla tego typu rozwiązania będzie „CORD”. Aplikuje on etykietę na przewodzie zabezpieczając tym samym krawędzie. Specjalne zewnętrzne urządzenie rozkręca kabel i drukarka jest w stanie wlepić jedną bądź więcej naklejek na dany obiekt. To zastosowawnie jest typowe dla palet z butelkami wody mineralnej, gdzie na końcu cyklu produkcyjnego żadna etykieta nie może być przylepiona do plastikowych pojemników.