Wdrożenie Accellos One Warehouse w Iglotech

Firma IGLOTECH z Kwidzyna, działająca od 1993 r., zdecydowała się na wdrożenie systemu magazynowego WMS (Warehouse Management System) Accellos One Warehouse dostarczanego przez AG Consult.

Celem wdrożenia jest zautomatyzowanie procesów logistyczno-magazynowych, łatwiejsze i bardziej przejrzyste zarządzanie stanami oraz procesami magazynowymi, zwiększenie wydajności pracy, bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, skrócenie czasu przeszkolenia nowego pracownika oraz przyspieszenie obsługi klienta bezpośredniego.

IGLOTECH dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu klimatyzacji, wentylacji, chłodnictwa oraz elektrotechniki począwszy od doradztwa poprzez szeroki asortyment produktów po nowoczesne narzędzia logistyczne, zapewniając klientom komfort montażu i funkcjonowania instalacji.

Nowoczesne rozwiązania organizacyjne i logistyczne, a także dokładna analiza rynkowa, wyczulenie na potrzeby klientów oraz możliwość elastycznego dostosowania się do zmian zapewniają spółce stały rozwój i możliwość szybkiego reagowania na zmiany zachodzące na rynku.
Będąc liderem w branży spółka stale doskonali systemy zarządzania minimalizując oddziaływanie na środowisko, budując z klientami politykę partnerstwa, dbając o bezpieczeństwo i rozwój pracowników oraz otoczenie firmy.

Wdrożenie systemu Accellos One Warehouse w dwóch magazynach zostanie przeprowadzone przez firmę AG Consult (AGC)
z Piaseczna (woj. mazowieckie). W ramach realizacji projektu zostaną dostarczone terminale do pracy mobilnej, drukarki etykiet oraz uruchomiona zostanie w magazynach sieć radiowa.

Firma AG Consult działa w branży informatycznej od 2001 roku, specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań do zarządzania łańcuchem dostaw z wykorzystaniem automatycznej identyfikacji. W swojej ofercie posiada bardzo nowoczesną i zaawansowaną funkcjonalnie platformę logistyczną firmy Accellos Inc. z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, której głównymi elementami są systemy do zarządzania: magazynem wyrobów własnych (Accellos One Warehouse), magazynem w firmach świadczących usługi logistyczne (3PL), transportem (Optimize oraz TMS).

System WMS Accellos One Warehouse umożliwia automatyczną obsługę procesów magazynowych, charakteryzuje się krótkim czasem wdrożenia oraz w łatwy i szybki sposób integruje się z innymi systemami (podczas targów poznańskich TAROPAK2010, w ramach realizowanego projektu In4Log, system wdrożony przez AG Consult zarządzał Modelowym Centrum Dystrybucyjnym o pow. 600m2 i współpracował z automatyką magazynową: regały lean-lift, pick by voice, pick to point, pick by light).