Wdrożenie Accellos One Warehouse w firmie Verte Company SA

Firma Verte Company  SA  z Łomianek zdecydowała się na wdrożenie systemu magazynowego WMS (Warehouse Management System) Accellos One Warehouse dostarczanego przez AG Consult.

Verte Company SA z siedzibą w Łomiankach działająca od 1998 r. w branży papierniczej –  zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją kart i karnetów okolicznościowych o niepowtarzalnym wzornictwie. Firma produkuje ponadto torebki ozdobne i artykuły szkolne: zeszyty, bruliony, segregatory i teczki. Dzięki wysokiej jakości produktów Premium stała się głównym liderem w branży. Szereg jej produktów m.in. Karnet Złoty, Karnet XXL, Brulion oraz Torby Ozdobne zostały uhonorowane Medalem Europejskim. Verte Company SA  jest również zdobywcą prestiżowych tytułów Gazel Biznesu i Mazowieckiej Firmy Roku oraz członkiem elitarnego klubu Business Centre Club i Izby Przedsiębiorców Branży Biurowo-Papierniczej.

Celem wdrożenia sytemu WMS jest wyeliminowanie błędów w procesie przyjęcia dostaw i wydania, optymalizacja procesu obsługi zwrotów, wzrost wydajności i uzyskanie przejrzystości operacji magazynowych, uzyskanie informacji on-line o stopniu realizacji zamówień zakupu i sprzedaży oraz precyzyjnej lokalizacji każdego towaru w magazynie, skrócenie czasu przeszkolenia nowego pracownika.

Wdrożenie systemu WMS Accellos One Warehouse zostanie przeprowadzone przez firmę AG Consult. W ramach realizacji projektu zostaną dostarczone terminale do pracy mobilnej, drukarki etykiet oraz uruchomiona zostanie w magazynie sieć radiowa.

Firma AG Consult działa w branży informatycznej od 2001 roku, specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań do zarządzania łańcuchem dostaw z wykorzystaniem automatycznej identyfikacji. W swojej ofercie posiada bardzo nowoczesną i zaawansowaną funkcjonalnie platformę logistyczną firmy Accellos Inc. z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, której głównymi elementami są systemy do zarządzania: magazynem wyrobów własnych (Accellos One Warehouse), magazynem w firmach świadczących usługi logistyczne (Accellos One 3PL), transportem (Accellos One Optimize oraz Accellos One TMS).

System WMS Accellos One Warehouse umożliwia automatyczną obsługę procesów magazynowych, charakteryzuje się krótkim czasem wdrożenia oraz w łatwą i szybką integracją z innymi systemami ERP, MRP czy automatyką (podczas targów poznańskich TAROPAK 2010, w ramach realizowanego projektu In4Log, system wdrożony przez AG Consult zarządzał Modelowym Centrum Dystrybucyjnym o pow. 600m2 i współpracował z automatyką magazynową: regały lean-lift, pick by voice, pick to point, pick by light).

Od wielu lat firma AG Consult współpracuje z czołowymi producentami urządzeń do automatycznej identyfikacji przy wykorzystaniu kodów kreskowych i RFID m.in. Casio, Datalogic, Datamax-O’Neil, Honeywell, Intermec, Motorola, Tec, Zebra. Klientami firmy są polskie przedsiębiorstwa i koncerny międzynarodowe reprezentujące takie gałęzie gospodarki jak: handel hurtowy i detaliczny, dystrybucję, przemysł spożywczy, lekki i ciężki.