Linpac Packaging Polska. Sp. z o.o. Producent opakowań jednorazowych automatyzuje procesy magazynowe

We współpracy z AG Consult (AGC) w dwóch magazynach, zlokalizowanych w okolicach Piaseczna (woj. mazowieckie), zostały wykonane instalacje sieci radiowej oparte na przemysłowych punktach dostępowych firmy Motorola AP5131. Ponadto, z zachowaniem korporacyjnych standardów LINPAC oraz najnowszych technologii szyfrowania sieci wi-fi, zostały wdrożone mobilne terminale ręczne firmy LXE. W ramach współpracy pracownicy AGC przeprowadzili analizy na podstawie których została opracowana i następnie wdrożona koncepcja oznakowania lokalizacji magazynowych, umożliwiająca szybką identyfikację miejsc składowania poszczególnych indeksów towarowych z jednoczesnym odwzorowaniem tych informacji w funkcjonującym systemie magazynowym. Celem wdrożenia rozwiązania było usprawnienie i przyspieszenie obsługi procesów magazynowych, wyeliminowanie błędów oraz skrócenie czasu potrzebnego na realizację konkretnego zlecenia. Poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii kierownictwo firmy ma dostęp do informacji na temat stanów magazynowych i zachodzących w nich procesów w czasie rzeczywistym.

LINPAC Packaging, firma działająca na rynku międzynarodowym w zakresie produkcji nowoczesnych opakowań jest aktualnie obecna w 26 krajach m.in.
w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Południowej Afryce, Chile, Urugwaju, USA i Polsce, zatrudniając ponad 3 500 pracowników. Firma jest zaangażowana w ciągłe doskonalenie rozwiązań opakowaniowych skierowanych do zakładów spożywczych, detalistów i konsumentów na całym świecie. Poprzez badania i ciężko zdobywane doświadczenia uzyskała bezkonkurencyjną wiedzę na temat przetwórstwa polimerów, a także stała się światowym liderem w dziedzinie spieniania polistyrenu i folii miękkich. Produkty w ofercie LINPAC to: jednorazowe zastawy stołowe, jednorazowe tacki spożywcze, rozwiązania opakowaniowe, folia rozciągliwa, folia PVC, przetwarzanie polimerów.