In4Log Industry 2017 – targi 6-9 Poznań

In4Log Industry - poczuj Lean na własnej skórze In4Log Industry – poczuj Lean na własnej skórze

Jakiej zmiany wymaga logistyka wewnętrzna, aby stała się chuda w sensie kosztowym? To zasadnicza odnowa idei tegorocznego projektu Innovations for Logistics Industry (In4Log 2017). VI edycja eventu, który wspólnie zorganizują wydawnictwo Medialog i Międzynarodowe Targi Poznańskie, skupi się na innowacjach w logistyce przemysłu. Pokazy nowoczesnych urządzeń i technologii logistycznych odbędą się w hali 8 na targach Modernlog w dniach od 6 do 9 czerwca 2017 roku.
We współczesnym zarządzaniu benchmarking, czyli podpatrywanie innych w tym, jak radzą sobie z kształtowaniem własnych procesów, stanowi kanon zachowań biznesowych. Dobre praktyki i wzory, które poznajemy, mogą stać się przepisem na kreatywne podejście do własnej logistyki wewnętrznej i kształtowania procesów. Targi Modernlog to doskonałe miejsce dla rozpowszechnienia idei benchmarktour, bowiem z jednej strony prezentują sformatowany kontent w postaci oferty sprzętowej dla logistyków, z drugiej zaś to najlepsze miejsce do prezentacji trendów ich użycia. Niewątpliwie najnowszą z takich koncepcji jest Lean Management, której popularność wśród przedsiębiorstw z roku na rok rośnie. Z tego powodu In4Log stanie się miejscem prezentacji innowacyjnych urządzeń logistyki magazynowej oraz kształtowania procesów wewnętrznych w nowym duchu Lean.
in4log plakat
Zasadniczym przesłaniem eventu jest chęć przekazania inwestorom, że każda istniejąca i zastana przestrzeń produkcyjna może podlegać zmianie w duchu Lean, a proces ten nie wymaga szczególnego nakładu kapitału. Wiele z istniejących urządzeń doskonale się do tego nadaje, wystarczy je odpowiednio doposażyć i zastosować logikę eliminacji Muda, czyli wszelkiego rodzaju marnotrawstwa.
Tegoroczne pokazy odbędą się według scenariusza, który pokaże kluczowe różnice w obszarze LEAN i NO LEAN, wpływające na takie parametry pracy jak: wydajność, szybkość przepływu, czas realizacji dostaw wewnętrznych i bezbłędność wydań kompletacyjnych.
W projekcie In4log Industry 2017 chodzi o ukazanie potencjału dostępnej technologii i zwrócenie uwagi na możliwość jej łączenia w spójne układy o rozmaitej elastyczności. Świat logistyki sprzętowej jest różnorodny, a nie monolityczny, dlatego najważniejszą rzeczą dla inwestora jest umiejętność poruszania się w nim
i łączenia tego, co innowacyjne dla realizacji najbardziej ekonomicznych procesów.
Odwiedzając tegoroczny In4Log Industry, można będzie się zapoznać z różnorodnymi rozwiązaniami, które zaprezentowane w praktyce pozwolą uzyskać cenną wiedzę na temat łączenia poszczególnych elementów statycznych i automatycznych w procesach logistycznych. W realizacji projektu In4Log Industry 2017 zobaczymy partnerów technologicznych, którzy są najlepszymi praktykami na rynku, a wśród nich firmy: AG Consult, Camso, Elmar, Georg UTZ, Logis, Logisystem, PROMAG, Mecalux, STILL, Tagatic, TROAX, Wanzl.