Accellos One na targach Taropak 2012 w Poznaniu – ZARASZAMY!!!!

Accellos One Warehouse będzie zarządzał Modelowym Centrum Dystrybucji podczas targów Taropak 2012 w Poznaniu w ramach projektu In4Log

Po raz trzeci z rzędu firma AG Consult ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych do Modelowego Centrum Dystrybucji organizowanego pod patronatem wydawnictwa Medialog, wydawcy czasopism Top Logistyk, Magazynowanie i Dystrybucja, Kaizen i portalu logistyczny.com. Planowany projekt In4Log Innovations for Logistics będzie największym eventem logistycznym realizowanym podczas Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Logistyki Taropak na jesieni 2012 roku.

Poprzednie edycje skupiały się wokół idei innowacji technologicznych w logistyce wewnętrznej. Do tej pory udało się pokazać publiczności targowej modelowe centra dystrybucji wyposażone w najnowsze urządzenia, które były nowością na polskim rynku np.: system kompletacji Pick-by-Point, etykietę radiową, półautomatyczny system do składowania z samojezdną platformą Pallet Moll, czy wykonane specjalnie na potrzeby pokazów roboty portalowe, a wszystko to zarządzane z poziomu systemu WMS Accellos One wdrażanego przez AG Consult.

Tegoroczna edycja to połączenie dążenia do stosowania innowacyjnych rozwiązań sprzętowych ze współczesną tendencją do chudego zarządzania procesami magazynowymi. Dlatego przewodnim kryterium budowy wewnętrznego systemu logistycznego w magazynie o powierzchni 500 m kw., będzie „PRZEPŁYW” towaru, który zapewnia systemem ssący, ograniczając wielkość stoku w magazynie.

Tym samym ośrodkiem kuracji wyszczuplającej będzie strefa składowania, która dzięki nowoczesnej technice, wsparciu systemów IT i zarządzaniu w oparciu o tzw. „SUPERMARKET”, może zostać zredukowana na rzecz silnego obszaru kompletacji i przygotowania do wysyłki.

Świat logistyki sprzętowej jest różnorodny, a nie monolityczny, dlatego najważniejszą rzeczą dla inwestora jest umiejętność poruszania się w nim i łączenia tego co innowacyjne dla realizacji najbardziej ekonomicznych procesów.

Wybrane urządzenia planowane w realizacji projektu:

  • Obszar składowania: system składowania z użyciem regałów dynamicznych i regału automatycznego.
  • Obszar kompletacji: system kompletacji głosowej Pick–by–Voice, system Pick–by–Light, system LUCA Pick–by–Point.
  • Transport wewnętrzny: przenośniki rolkowe, roboty paletyzujące, wózki widłowe
  • System WMS do zarządzania magazynem
  • Palety EUR EPAL, pojemniki systemowe wielokrotnego użytku.

Cele In4log:

  • Zbudowanie zaawansowanej technologicznie instalacji magazynowej, według koncepcji ssącej
  • Promowanie modelu integracji urządzeń w wydajny i jednocześnie zgodny z zasadą szczupłego zarządzania system logistyczny
  • Platforma wymiany wiedzy fachowej w relacji Dostawca-Inwestor
  • Prezentacje najlepszych praktyk i trendów technicznych w logistyce sprzętowej
  • Promocja „szczupłego sposobu zarządzania” i narzędzi Kaizen

Miejsce i czas akcji:

Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Logistyki Taropak, Poznań 8-11 października 2012, hala nr 3A.

Każdego dnia targów na terenie projektu odbywać się będą cykliczne prezentacje pracy Modelowego Centrum Dystrybucji.

Uczestnicy projektu:

AG Consult, Benning Power Electronics, Emtor, ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne, LUCA Systemy Logistyczne, LKE Polska, Mecalux, PKN EPAL, Solideal Polska,TAP Poland, Volkswagen Samochody Użytkowe, Wanzl.

ZAPRASZAMY na EVENT IN4LOG – INNOVATIONS FOR LOGISTICS