Accellos One na targach Taropak 2012 w Poznaniu

Data dodania: 19 październik 2012

  w zarządzaniu Modelowym Centrum Dystrybucji podczas targów Taropak 2012 w Poznaniu w ramach projektu In4Log


Tegoroczna edycja eventu In4Log była połączeniem idei dążenia do stosowania innowacyjnych rozwiązań sprzętowych ze współczesną tendencją do chudego zarządzania procesami magazynowymi. Dlatego przewodnim kryterium budowy wewnętrznego systemu logistycznego w Modelowym Centrum Dystrybucji o powierzchni 500 m kw., zlokalizowanym w hali 3A był "PRZEPŁYW" towaru, który zapewniał systemem ssący, ograniczając wielkość stoku w magazynie.

Tym samym ośrodkiem kuracji wyszczuplającej stała się strefa składowania, która dzięki nowoczesnej technice, wsparciu systemów IT (Accellos One Warehouse) i zarządzaniu w oparciu o tzw. "SUPERMARKET", została zredukowana na rzecz silnego obszaru kompletacji i przygotowania do wysyłki.
 

Po raz trzeci z rzędu firma AG Consult miała przyjemność gościć wszystkich zainteresowanych w Modelowym Centrum Dystrybucji zorganizowanym pod patronatem wydawnictwa Medialog, wydawcy czasopism Top Logistyk, Magazynowanie i Dystrybucja, Kaizen i portalu logistyczny.com.

 

Świat logistyki sprzętowej jest różnorodny, a nie monolityczny, dlatego najważniejszą rzeczą dla inwestora jest umiejętność poruszania się w nim i łączenia tego co innowacyjne dla realizacji najbardziej ekonomicznych procesów.

 

Zobacz film prezentujący edycję In4Log z roku 2012: